У яких випадках рекомендований метод Томатіс?

13 Жовтня 2020

Аудіо-психо-фонологія працює в семи напрямках.

1. Покращення емоційного та психічного стану. Заняття знімають нервову напругу, тривожність, усувають пригніченість, загальмованість (при ЗПР), гіперактивність (СДУГ), зменшують невротичний компонент при енурезі, лунатизмі, долають  прояви безпричинного страху, сприяють психологічному  відновленню після сильних стресів і нервових потрясінь.

2. Розвиток мовлення. АПФ рекомендується при  затримці психічного розвитку (ЗПР), затримці мовленнєвого розвитку (ЗМР), затримці  психо-мовленнєвого розвитку (ЗПМР), алалії, афазії, неправильній  вимові звуків, малому словниковому запасі, дизартрії, дисграфії, дислексії, при складнощах самостійної  побудови фрази, а також при проблемах зі складовою структурою слова і заїканні.

3. Розвиток і покращення координації рухів. Якщо дитина незграбна, часто падає, насилу керує своїми кінцівками, у неї немає відчуття ритму, погано розвинена загальна і дрібна моторика. Певні результати АПФ спостерігаються  також у дітей із ДЦП.

4.  Розвиток комунікативних навичок. Слухові тренування особливо рекомендовані  дітям з аутизмом. Вони сприяють особистісному зростанню, поліпшенню комунікативних навичок і взаємодії з оточуючими, розвитку творчих здібностей, підвищенню працездатності, самооцінки.

5. Розвиток інтелекту. АПФ покращує увагу, реакцію на подразник, швидкість мислення, підвищує інтерес до навчання, усуває проблеми з читанням і написанням. Рекомендується при СДУГ, ЗНМ, РВ.

6. Поліпшення якості голосу. АПФ сприяє розвитку музичного слуху і постановці виразного чистого голосу.

7. Розвиток здібностей до вивчення іноземних мов. Слухові тренування допомагають людині розрізняти фонетичні особливості мови, покращувати розуміння і запам’ятовування нових слів.

До речі, заняття за методом  Тоmatis  рекомендовані й  вагітним жінкам в період підготовки до пологів.  Вважається, що це сприяє  кращому  психічному й мовленнєвому розвитку дитини ще в утробі матері.

Які ж результати?

Канадський  Центр Томатіса недавно опублікував дані  результативності АПФ у більш ніж 400 дітей і підлітків з різними порушеннями слуху, мовлення, поведінки, навчання. Понад 95% батьків підтвердили, що у їхніх дітей є істотні поліпшення після курсу сеансів за методом Тоmatis, зокрема:

• якість мовлення — 74%;

• розуміння прочитаного — 85%;

• увага, посидючість — 86%;

• пам’ять — 73%;

• комунікативні навички — 89%.

Доведено, що діти, які пройшли слухові тренування, краще сприймають чуже мовлення  і запам’ятовують корисну інформацію.  Наприклад, у багатьох з них виявляються здібності до вивчення іноземних мов, вони починають вчитися з великим задоволенням, бо навчання  тепер дається легше. Діти відчувають себе більш впевненими, вміють керувати  своїм голосом та емоціями. У них швидше розвивається мовлення, загальна та дрібна моторика, уява, мислення, пам’ять.

Ефект слухових тренувань АПФ зберігається декілька років, а в деяких випадках — назавжди.

Протипоказання:

• серйозні відхилення артеріального тиску від норми;

• пухлинні захворювання головного мозку;

• гострі форми будь-якої хвороби;

• наявність кохлеарного імпланту (слухового апарату);

• кіста головного мозку;

• епілепсія.

Інших протипоказань не виявлено. У деяких випадках після сеансу можуть виникати проблеми зі сном, апетитом, поведінкою, але вони зникають протягом 1-2 тижнів.

Читайте також

17 Серпня 2021
Аудіотест Томатіс
Аудіотест – це один із найважливіших інструментів Томатіс-терапії , що дозволяє дізнатися про функціональні можливості вуха, розкрити його сильні та слабкі сторони, визначити проблемні зони. Аудіотест побудований за принципом аудіометрії та є повністю нез...
17 Серпня 2021
Кому необхідна сенсорна інтеграція?
Дітям із затримкою мовлення, порушеннями моторного планування чи/або мовленнєвого розвитку.Дітям із порушенням цілеспрямованого руху (моторною незграбністю),  які важко освоюють нові рухи та навички.Дітям із надто високим або ж надто низьким рівнем р...
25 Січня 2021
Модель поетапного розвитку вищих психічних функцій людини
Піраміда розвитку когнітивних процесів Вільямса і Шеленберга ілюструє розвиток інтелектуальних процесів дитини, а також допомагає зрозуміти, як працює нейрокорекція та сенсорна інтеграція. Насамперед розвивається нижній рівень - сенсорні процеси (зір, слу...