Мозочок є одним із найважливіших органів нервової системи. У ньому міститься більше 50% усіх нейронів мозку. Саме тому мозочок швидко переробляє будь-яку інформацію, що надходить з інших відділів мозку, а також бере участь у регуляції м’язового тонусу, сили м’язових скорочень, рівноваги, збереженні положення тіла у просторі, координації довільних рухів і т.д.
Мозочок тісно пов’язаний з усіма відділами головного мозку, включаючи кору, підкірку, а також спинний мозок. Він отримує «копію» всієї сенсорної інформації, що надходить до великих півкуль через спинний мозок, та чітко і швидко корегує рухову діяльність, надійно обираючи оптимальний план подальших рухових дій. Проте мозочок відповідає не лише за рухову функцію, м’язовий тонус та координацію довільних рухів, а й за контроль та реалізацію психічних, когнітивних і емоційних функцій.
Основою мозочкової стимуляції є система тренувань на спеціальному тренажері – балансувальній дошці.
Дитина стоїть на поверхні дошки, яка закріплена на двох основах округлої форми. Саме вони змушують дитину утримувати рівновагу. Під час цього вона виконує спеціальні завдання, які пропонує спеціаліст. Наприклад, повторювати певні рухи за наслідуванням, перекидати м’ячик, називати цифри або предмети у певній послідовності і т.д. Такі заняття схожі на лікувальну фізкультуру.
Завдання, які діти виконують на балансувальній дошці Більгоу, проводяться під суворим контролем спеціаліста з метою отримання точних результатів й заради безпеки дитини. Для кожного розробляється індивідуальна програма, у якій враховується вік, діагноз, можливості дитини та її особливості.
Ці завдання спрямовані на синхронізацію рухових і пізнавальних навичок, розвиток зорово-моторної координації, розвиток здатності до планування, покращення роботи емоційно-вольової сфери.
Мозочкова стимуляція позитивно впливає на мовленнєвий розвиток дитини, покращує увагу та концентрацію, врегульовує поведінку і, як наслідок, впливає на вирішення проблем з неуспішністю у школі. Також допомагає покращити сприйняття дитиною усного і писемного мовлення, розвинути навички читання, математичні здібності.
Метод мозочкової стимуляції рекомендується використовувати при:
● аутизмі та розладах аутичного спектру;
● синдромі Аспергера;
● розладах сенсорної обробки;
● поведінкових розладах;
● синдромі дефіциту уваги;
● гіперактивності та підвищеній збудливості;
● моторній та сенсорній алалії;
● затримці мовленнєвого розвитку;
● затримці психічного розвитку;
● центральних порушеннях слухового аналізу;
● дисграфії;
● дислексії;
● диспраксії;
● неуспішності у школі;
● порушенні психічних процесів;
● порушенні ходи;
● порушенні постави;
● порушенні моторики (дрібної чи загальної);
● порушенні роботи вестибулярного апарату;
● порушенні координації рухів.
Варто зауважити, що метод мозочкової стимуляції є більш ефективним та результативним у комплексі з заняттями логопеда, психолога і дефектолога.
Усі завдання є дуже цікавими, пізнавальними та подобаються діткам. Вони з великим задоволенням чекають занять на балансуючій дошці Більгоу та нових захопливих ігор від спеціаліста.
Поділитись цим:
© Розмовляйко, 2019-2024