м. Львів, вул. Жасминова, 9
  • +38 098 179 43 34
  • ПН - ПТ: 09:00 - 19:00

Технологія

TOMATIS®

Проведення терапії з індивідуальним підбором аудіопрограм в залежності від потреб корекції. Ця терапія проводиться за допомогою спеціально розробленого «електронного вуха» та обладнання з кістковою провідністю.

ВІДЧУВАЙТЕ ВІБРАЦІЮ З МЕТОДОМ TOMATIS®

Звук – це вібрація! Якщо звукові коливання проходять повітряним шляхом, – це повітряна провідність. Якщо ж звук проходить через кістки черепа, – це кісткова провідність.

Закрийте собі вуха і спробуйте говорити, як зазвичай. Ви почуєте свій голос досить чітко, бо він проходить саме через кістки черепа. Почніть говорити голосніше, – і відчуєте, як вібрує все Ваше тіло.
Під час сеансів слухання TOMATIS® музика передається через навушники повітряною і кістковою провідністю та проникає у слуховий прохід. А за допомогою особливого настроювання звук спочатку проходить через черепну кістку.

Таким чином, слухова система буде природно підготовлена до сприйняття звуку через повітряну провідність. Така подвійна подача звуку допоможе мозку розвивати здатність правильно аналізувати сенсорні звукові повідомлення.

МЕТОД TOMATIS®

«Якщо Ви уважно читаєте цю статтю, то не чуєте шуми навколо!» Адже можна добре чути і погано слухати. Насправді Ви чудово їх чуєте, але не звертаєте на них уваги!

Це означає, що Вам вдається усунути непотрібні звуки, щоб зосередитися лише на потрібних. Це може здатися досить простим, але тут  йдеться про когнітивний розвиток  високого  рівня, тобто   вміння  керувати  своїми  емоціями.

Можемо сказати, що процес слухання порушено, коли людині не вдається правильно проаналізувати сенсорне повідомлення, яке отримує її вухо. Наприклад, це відбувається тоді, коли Ви не можете зосередитися на голосі Вашого співрозмовника, хоч  чудово його чуєте.

Це дисфункція може виникнути як результат багатьох чинників – фізіологічних і психологічних одночасно. А Метод TOMATIS® допоможе Вам навчитись СЛУХАТИ.

ВАШЕ ВУХО СТИМУЛЮЄ ВАШ МОЗОК

Чи знали Ви про те, що для правильного функціонування Вашому мозку потрібна саме стимуляція? А чи знаєте, що більше 80% цієї стимуляції виходить з Вашого вуха? Незалежно від того, чи перебуваєте Ви у стані неспання або сну, вухо ніколи не перестає відправляти стимуляції Вашому мозку.
Починаючи з 4-го місяця вагітності, вухо зародка є першим повністю працездатним органом, який не тільки сприймає звук, але й відповідає за рівновагу, ритм і координацію. Закрийте собі одне вухо під час ходьби і побачите, що помітно втрачаєте рівновагу.
Коли порушено процес слухання, слухова система, яка є сильним сенсорним інтегратором, працює неефективно. Це може дуже сильно позначитися на особистісному розвитку і самопочутті. Працюючи над передачею та аналізом звуку, Метод TOMATIS® допомагає добре стимулювати мозок.

ЗДИВУЙТЕ СЕБЕ З МЕТОДОМ TOMATIS®

Коли  процес  слухання порушений,  мозок стає неуважним до звуків, які передає вухо. Тому треба привернути його увагу. Проте мозок дуже чутливий до раптових  змін, які не може передбачити. Ви не звернете жодної уваги на сусідського собаку, який гавкає в сотий раз, і, навпаки,  здригнетеся, якщо раптом цей собака просто занявкає!

Під  час сеансів слухання TOMATIS® музика  передається з раптовими  змінами контрастів, які встановлюються залежно від тембру та інтенсивності. Ці контрасти абсолютно непередбачувані і безболісні для людини. Вони мають «ефект здивування» для мозку, який механічно почне звертати на них особливу увагу. Завдяки цим ефектам повторюваних звукових контрастів  мозок стане поступово займати позицію слухання.

Окрім того, ці контрасти потрібні для передачі високих звуків, які активізують переважну більшість сенсорних звукових клітин. Таким чином, вони мають потужний стимулюючий ефект.

СФЕРИ ЗАСТОСУВАННЯ

TOMATIS® використовується для роботи з дітьми і дорослими будь-якого віку. Це техніка, яка доповнює професійний супровід психотерапевта, логопеда чи педагога, та в жодному разі не може замінити їх роботу. Навпаки, вона дозволяє значно покращити досягнуті результати, особливо у певних сферах застосування

ЯК ПРОЙТИ ПРОГРАМУ СЛУХАННЯ?

01

ПОПЕРЕДНЯ СПІВБЕСІДА

Перша зустріч проводиться уповноваженим Фахівцем TOMATIS®. Ви проходите психо-логопедичний тест, який підібраний відповідно до Вашої проблеми.

02

СЕАНСИ СЛУХАННЯ

На спеціально створеному пристрої Ви слухаєте програму, яка обрана фахівцем TOMATIS®. Ви можете проходити цю програму в  нашому центрі або вдома, використовуючи портативні пристрої TalksUp.

     Сеанси необхідно повторювати, адже йдеться про стимуляцію вуха і  головного мозку, які потребують тривалого і частого впливу для якісного запам’ятовування інформації.  Але  також  необхідні й перерви між ними, фази відпочинку для кращого «засвоєння», щоб прогрес закріпився на довгий час.

     Тривалість і кількість сеансів залежатимуть від  Вашої проблематики. Зазвичай проводяться  щоденні двогодинні сеанси,  загальна програма яких триває від 60 до 120 годин.

03

ПІДБИВАЄМО ПІДСУМКИ

Після закінчення сеансів слухання Ви підбиваєте остаточні підсумки. Ці результати дозволяють проаналізувати  досягнуті результати і визначити, чи потрібно пройти інші сеанси.

     Метод TOMATIS® дозволяє закріпити отримані результати надовго.

     Як правило, немає необхідності  продовжувати сеанси після початкового періоду.  Але  у деяких  складніших випадках може виникнути необхідність продовжити програму.

 І НАПРИКІНЦІ…

Доведено, що після прослуханих сеансів діти краще сприймають мовлення інших і починають навчатися з більшим задоволенням, бо тепер  їм набагато легше запам’ятовувати і відтворювати інформацію. Вони відчувають себе більш впевненими, вміють керувати своїм голосом та емоціями. У них швидше розвивається дрібна і загальна моторика, уява, пам’ять, мислення.

     У дітей і дорослих спостерігаються зміни у досягненні емоційної рівноваги, пришвидшується процес вивчення іноземних мов та покращення вимови, знімається підвищена тривожність та стрес.

СЕРТИФІКАТ TOMATIS РІВЕНЬ 2

Спеціалісти центру "Розмовляйко" сертифіковані за програмою TOMATIS
Надія
Спеціаліст Tomatis 2 рівня
Ірина
Спеціаліст Tomatis 1 рівня
Марія
Спеціаліст Tomatis 1 рівня

Готові спробувати курс?

Використовуючи правильно підібране та адаптоване  професійне обладнання, спеціалісти Методу TOMATIS® допоможуть Вам подолати багато проблем, пов’язаних із мовленням, комунікацією, когнітивними процесами.

НАШ ЦЕНТР
ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС

Спеціалісти центру "Розмовляйко" сертифіковані за програмою TOMATIS Рівень 1 та Рівень 2

Роки сертифікації: 2018 – 2021