Tomatis

3 Жовтня 2019
Tomatis

     ВІДЧУВАЙТЕ  ВІБРАЦІЮ  З МЕТОДОМ TOMATIS®

      Звук – це вібрація! Якщо звукові коливання проходять повітряним шляхом, – це повітряна провідність. Якщо ж звук проходить через кістки черепа, – це кісткова провідність.

     Закрийте собі вуха і спробуйте говорити, як зазвичай. Ви почуєте свій голос  досить чітко, бо він проходить  саме через кістки черепа. Почніть говорити голосніше, – і відчуєте, як вібрує все Ваше тіло.

     Під час  сеансів слухання TOMATIS®  музика передається через навушники повітряною і кістковою провідністю та проникає у слуховий прохід.  А за допомогою особливого настроювання звук спочатку проходить   через черепну кістку.

     Таким чином, слухова система буде природно підготовлена до сприйняття звуку через повітряну провідність. Така подвійна подача звуку допоможе мозку  розвивати здатність  до правильного аналізу сенсорних звукових повідомлень.

      МЕТОД   TOMATIS® І  НЕЙРОСЕНСОРНА СЛУХОВА СТИМУЛЯЦІЯ

«Якщо Ви  уважно  читаєте  цю  статтю, то  не чуєте шуми навколо!» Адже можна добре чути і погано слухати. Насправді Ви чудово їх чуєте, але не звертаєте на них уваги!

     Це означає, що Вам вдається усунути непотрібні звуки, щоб зосередитися лише на потрібних. Це може здатися досить простим, але тут  йдеться про когнітивний розвиток  високого  рівня, тобто   вміння  керувати  своїми  емоціями.

     Можемо сказати, що процес слухання порушено, коли людині не вдається правильно проаналізувати сенсорне повідомлення, яке отримує її вухо. Наприклад, це відбувається тоді, коли Ви не можете зосередитися на голосі Вашого співрозмовника, хоч  чудово його чуєте.

     Це порушення може виникнути як результат багатьох чинників – фізіологічних і психологічних одночасно. А Метод TOMATIS® допоможе Вам навчитись СЛУХАТИ.

     ВАШЕ ВУХО СТИМУЛЮЄ ВАШ МОЗОК

     Чи знали Ви про те, що для правильного функціонування Вашому мозку потрібна саме  стимуляція? А чи знаєте, що більше 80% цієї стимуляції виходить з Вашого вуха? Незалежно від того, чи перебуваєте  Ви  у стані неспання або сну, вухо ніколи не перестає відправляти стимуляції  Вашому мозку.

     Починаючи з 4-го місяця вагітності, вухо зародка є першим повністю працездатним органом, який  не тільки сприймає  звук, але й відповідає за  рівновагу, ритм і координацію. Закрийте собі одне вухо під час  ходьби і  побачите, що помітно втрачаєте рівновагу.

     Коли  порушено процес слухання,  слухова система, яка є сильним сенсорним інтегратором, працює неефективно. Це  може дуже сильно позначитися на  особистісному розвитку і самопочутті.  Працюючи  над передачею та аналізом звуку, Метод TOMATIS® допомагає  добре стимулювати мозок.

     ЗДИВУЙТЕ СЕБЕ З МЕТОДОМ TOMATIS®

     Коли  процес  слухання порушений,  мозок стає неуважним до звуків, які передає вухо. Тому треба привернути його увагу. Проте мозок дуже чутливий до раптових  змін, які не може передбачити. Ви не звернете жодної уваги на сусідського собаку, який гавкає в сотий раз і, навпаки,  здригнетеся, якщо раптом цей собака просто занявкає!

      Під  час сеансів слухання TOMATIS® музика  передається з раптовими  змінами контрастів, які встановлюються залежно від тембру та інтенсивності. Ці контрасти абсолютно непередбачувані і безболісні для людини. Вони мають «ефект здивування» для мозку, який механічно почне звертати на них особливу увагу. Завдяки цим ефектам повторюваних звукових контрастів  мозок стане поступово займати позицію слухання.

     Окрім того, ці контрасти потрібні для передачі високих звуків, які активізують переважну більшість сенсорних звукових клітин. Таким чином, вони мають потужний стимулюючий ефект.

     СФЕРИ ЗАСТОСУВАННЯ

     TOMATIS® використовується для роботи з дітьми і дорослими будь-якого віку. Це техніка, яка доповнює професійний супровід психотерапевта, логопеда чи педагога, та в жодному разі не може замінити їх роботу. Навпаки, вона дозволяє значно покращити досягнуті результати, особливо у певних сферах застосування

     МОВЛЕННЄВІ ПОРУШЕННЯ Й ТРУДНОЩІ У НАВЧАННІ 

     Впливаючи на пластичність нервових шляхів, залучених до декодування та аналізу звуків, а також на механізми моторики, рівноваги і координації, Метод TOMATIS® може допомогти дітям і дорослим розвинути компенсаторні стратегії для подолання труднощів у навчанні й мовленнєвих порушень

     ПОРУШЕННЯ   УВАГИ

     Метод TOMATIS® створений за  принципом музичних контрастів, які призначені для того, щоб постійно «дивувати» мозок і тримати його насторожі. Також він допомогає розвинути автоматичні механізми розпізнавання змін, що й підсилює  нашу увагу.

     ЕМОЦІЙНІ РОЗЛАДИ

     Мозок може природно захищатися, наприклад, від агресивного впливу зовнішнього середовища або від сильного стресу. Цей захист діє як фільтр, що змінює передачу та аналіз сенсорного повідомлення. За допомогою непрямого впливу на лімбічну систему і на префронтальну кору головного мозку, Метод TOMATIS® допомагає боротися з емоційними розладами (депресія, тривожність). 

     ПСИХОМОТОРНІ ПОРУШЕННЯ

     За допомогою прямої дії  на кістковий лабіринт вуха Метод TOMATIS® впливає на регуляцію м’язового тонусу,  на порушення латеральності. Крім того, в поєднанні з багатьма іншими зонами мозку, вестибулярна система відіграє важливу роль щодо механізмів координації і ритму. Отже, Метод TOMATIS® може ефективно впливати на усунення порушень ритму та координації.

     ПЕРВАЗИВНИЙ РОЗЛАД РОЗВИТКУ (ПРР)

     Нервові шляхи, що з’єднують вухо з мозком, містять особливі нейрони, які називаються «дзеркальними нейронами». Вони відіграють важливу роль у побудові соціальної когніції, тобто сукупності процесів, які допомагають присвоїти людині наміри, ідеї і навіть зрозуміти її емоційний стан. Впливаючи на ці нервові шляхи, Метод TOMATIS® дозволяє поліпшити якість наших здібностей до спілкування.

     ОСОБИСТІСНИЙ РОЗВИТОК І САМОПОЧУТТЯ

     Насичені високими коливаннями звуки стимулюють біологічну нервову мережу, яка називаться «сітчасте утворення». Воно контролює рівень загальної активності мозкової діяльності. Метод TOMATIS® позитивно впливає на особистісний розвиток та самопочуття людини, адже сприяє передачі високих звуків. Ці коливання  надають одночасно ефект підсилення на мозковому рівні та ефект розслаблення на тілесному рівні.

     ПОКРАЩЕННЯ  ГОЛОСУ І МУЗИКАЛЬНОСТІ

     Будь-яка зміна на рівні механізмів, які впливають на сприйняття та аналіз звукової  інформації,  призводить до певних наслідкових змін у  відтворенні звукової  інформації, у розмові, у співі або за допомогою музичного інструменту. У цьому і полягає  основний принцип Методу TOMATIS®.

     ПІДГОТОВКА ДО ПОЛОГІВ

     Голос матері сприймається ембріоном ще з початкового етапу вагітності. Цей голос є певного роду емоційною звуковою  першоосновою, яка є дуже важливою для розвитку майбутньої дитини. Тому вона має бути приємною для дитячого сприйняття. Метод TOMATIS® супроводжує майбутніх мам протягом усієї вагітності, адже впливає на регуляцію стресу і сприяє кістковій провідності звуку.

     ВИВЧЕННЯ  ІНОЗЕМНИХ МОВ

     Основне завдання  Методу TOMATIS® – дати  можливість будь-якій людині, яка хоче вивчити іноземну мову,  засвоїти ритми і звуки, які притаманні цій мові. Технологія  дозволяє   людському вуху  ефективно пристосуватися до них, допомагає  аналізувати  ці звуки  і відтворювати їх у мовленні.  Щоб вивчити іноземну мову,  потрібно  звільнитися  від  ритмічних і звукових звичок своєї власної мови, бо вони часто стають перешкодою на шляху до опанування чогось нового, а особливо мови з її фонетичними особливостями. А Метод TOMATIS® допоможе у цьому.

     ЯК ПРОЙТИ ПРОГРАМУ СЛУХАННЯ?

     ПОПЕРЕДНЯ СПІВБЕСІДА

     Перша зустріч проводиться уповноваженим Фахівцем TOMATIS®. Ви проходите психо-логопедичний тест, який підібраний відповідно до Вашої проблеми.

     СЕАНСИ СЛУХАННЯ

     На спеціально створеному пристрої Ви слухаєте програму, яка обрана фахівцем TOMATIS®. Ви можете проходити цю програму в  нашому центрі або вдома, використовуючи портативні пристрої TalksUp.

     Сеанси необхідно повторювати, адже йдеться про стимуляцію вуха і  головного мозку, які потребують тривалого і частого впливу для якісного запам’ятовування інформації.  Але  також  необхідні й перерви між ними, фази відпочинку для кращого «засвоєння», щоб прогрес закріпився на довгий час.

     Тривалість і кількість сеансів залежатимуть від  Вашої проблематики. Зазвичай проводяться  щоденні двогодинні сеанси,  загальна програма яких триває від 60 до 120 годин.

     Якщо фахівець пройшов спеціальне навчання, то  може запропонувати Вам пройти  активні сеанси. Це сеанси читання, повторення  або  говоріння. Під час таких сеансів Ваш голос миттєво модифікується і знову передається відповідно до особливих параметрів Ефекту TOMATIS®.

     Ви  чуєте Ваш відкоригований голос у навушниках і несвідомо перебудовуєте його. Ця вправа пропонується після закінчення пасивної програми слухання. 

     ПІДБИВАЄМО  ПІДСУМКИ

     Після закінчення сеансів слухання Ви підбиваєте остаточні підсумки. Ці результати дозволяють проаналізувати  досягнуті результати і визначити, чи потрібно пройти інші сеанси.

     Метод TOMATIS® дозволяє закріпити отримані результати надовго. 

     Як правило, немає необхідності  продовжувати сеанси після початкового періоду.  Але  у деяких  складніших випадках може виникнути необхідність продовжити програму.

     ВАШ ФАХІВЕЦЬ TOMATIS®

     Тільки  фахівцям, які зазначені на сайті www.tomatis.com , компанія TOMATIS DEVELOPPEMENT S.A. дозволяє працювати з Методом TOMATIS®.

     Вони зобов’язані дотримуватись суворих правил професійної практики та етичних норм. Усі фахівці проходять вузькоспеціалізоване  початкове навчання і  впродовж усієї своєї діяльності продовжують удосконалювати свої професійні навички. Використовуючи правильно підібране і адаптоване  професійне обладнання, спеціалісти Методу  TOMATIS® допоможуть Вам подолати багато проблем, пов’язаних з мовленням, комунікацією, когнітивними процесами. 

     І НАПРИКІНЦІ…

     Доведено, що після прослуханих сеансів діти краще сприймають мовлення інших і починають навчатися з більшим задоволенням, бо тепер  їм набагато легше запам’ятовувати і відтворювати інформацію. Вони відчувають себе більш впевненими, вміють керувати своїм голосом та емоціями. У них швидше розвивається дрібна і загальна моторика, уява, пам’ять, мислення.

     У дітей і дорослих спостерігаються зміни у досягненні емоційної рівноваги, пришвидшується процес вивчення іноземних мов та покращення вимови, знімається підвищена тривожність та стрес.

Читайте також

17 Серпня 2021
Аудіотест Томатіс
Аудіотест – це один із найважливіших інструментів Томатіс-терапії , що дозволяє дізнатися про функціональні можливості вуха, розкрити його сильні та слабкі сторони, визначити проблемні зони. Аудіотест побудований за принципом аудіометрії та є повністю нез...
17 Серпня 2021
Кому необхідна сенсорна інтеграція?
Дітям із затримкою мовлення, порушеннями моторного планування чи/або мовленнєвого розвитку.Дітям із порушенням цілеспрямованого руху (моторною незграбністю),  які важко освоюють нові рухи та навички.Дітям із надто високим або ж надто низьким рівнем р...
25 Січня 2021
Модель поетапного розвитку вищих психічних функцій людини
Піраміда розвитку когнітивних процесів Вільямса і Шеленберга ілюструє розвиток інтелектуальних процесів дитини, а також допомагає зрозуміти, як працює нейрокорекція та сенсорна інтеграція. Насамперед розвивається нижній рівень - сенсорні процеси (зір, слу...