Диспраксія

13 Жовтня 2020

Диспраксія – поняття, про яке ми все частіше чуємо останнім часом. Отож, диспраксія – це так званий синдром «незграбної дитини», тобто порушення довільних рухів дитини (патологічний тонус, параліч, парез і т.д.)

Проявляється:

  • під час виконання різних моторних дій;
  • порушенням координації;
  • під час артикуляції (мовленнєва патологія).

Прояви диспраксії у дітей:

  • проблеми з виконанням найпростіших дій: ходьба, біг, стрибки і т.д.;
  • труднощі під час зав’язування шнурків, на заняттях спортом, під час катання на велосипеді;
  • неможливість  або великі труднощі під час виконання ряду певних рухів;
  • дитині важко втримувати ручку чи олівець (як наслідок, такі діти довго освоюють навик письма);
  • проблеми із зорово-моторною координацією (неможливість зловити м’ячик, підкинути його вгору, потрапити в ціль і т. д.)

Також можуть бути проблеми зі шкільними навиками, читанням, письмом, математикою, проявляється швидка втомлюваність, неуважність, знижена мотивація до навчання.

Причини виникнення диспраксії ще до кінця не відомі, досі проводяться дослідження. Серед факторів ризику – різні патології вагітності й пологів.

Корекція: цією проблемою займається нейропсихолог, якщо присутні також і мовленнєві порушення – то ще й логопед-дефектолог. Без корекції дитина сама не справляється з труднощами, їй потрібна кваліфікована допомога.

Читайте також

17 Серпня 2021
Аудіотест Томатіс
Аудіотест – це один із найважливіших інструментів Томатіс-терапії , що дозволяє дізнатися про функціональні можливості вуха, розкрити його сильні та слабкі сторони, визначити проблемні зони. Аудіотест побудований за принципом аудіометрії та є повністю нез...
17 Серпня 2021
Кому необхідна сенсорна інтеграція?
Дітям із затримкою мовлення, порушеннями моторного планування чи/або мовленнєвого розвитку.Дітям із порушенням цілеспрямованого руху (моторною незграбністю),  які важко освоюють нові рухи та навички.Дітям із надто високим або ж надто низьким рівнем р...
25 Січня 2021
Модель поетапного розвитку вищих психічних функцій людини
Піраміда розвитку когнітивних процесів Вільямса і Шеленберга ілюструє розвиток інтелектуальних процесів дитини, а також допомагає зрозуміти, як працює нейрокорекція та сенсорна інтеграція. Насамперед розвивається нижній рівень - сенсорні процеси (зір, слу...