Диспраксія

13 Жовтня 2020

Диспраксія – поняття, про яке ми все частіше чуємо останнім часом. Отож, диспраксія – це так званий синдром «незграбної дитини», тобто порушення довільних рухів дитини (патологічний тонус, параліч, парез і т.д.)

Проявляється:

  • під час виконання різних моторних дій;
  • порушенням координації;
  • під час артикуляції (мовленнєва патологія).

Прояви диспраксії у дітей:

  • проблеми з виконанням найпростіших дій: ходьба, біг, стрибки і т.д.;
  • труднощі під час зав’язування шнурків, на заняттях спортом, під час катання на велосипеді;
  • неможливість  або великі труднощі під час виконання ряду певних рухів;
  • дитині важко втримувати ручку чи олівець (як наслідок, такі діти довго освоюють навик письма);
  • проблеми із зорово-моторною координацією (неможливість зловити м’ячик, підкинути його вгору, потрапити в ціль і т. д.)

Також можуть бути проблеми зі шкільними навиками, читанням, письмом, математикою, проявляється швидка втомлюваність, неуважність, знижена мотивація до навчання.

Причини виникнення диспраксії ще до кінця не відомі, досі проводяться дослідження. Серед факторів ризику – різні патології вагітності й пологів.

Корекція: цією проблемою займається нейропсихолог, якщо присутні також і мовленнєві порушення – то ще й логопед-дефектолог. Без корекції дитина сама не справляється з труднощами, їй потрібна кваліфікована допомога.

Читайте також

25 Січня 2021
Модель поетапного розвитку вищих психічних функцій людини
Піраміда розвитку когнітивних процесів Вільямса і Шеленберга ілюструє розвиток інтелектуальних процесів дитини, а також допомагає зрозуміти, як працює нейрокорекція та сенсорна інтеграція. Насамперед розвивається нижній рівень - сенсорні процеси (зір, слу...
20 Листопада 2020
Альфред Томатіс і його метод
Французький отоларинголог Альфред Томатіс народився у 1920 році в родині оперного співака. Дитячі роки, проведені за лаштунками театру, багато в чому визначили напрям його наукової діяльності. Він довів, що вухо, а саме  його здатність чути, відіграє...
13 Жовтня 2020
У яких випадках рекомендований метод Томатіс?
Аудіо-психо-фонологія працює в семи напрямках. 1. Покращення емоційного та психічного стану. Заняття знімають нервову напругу, тривожність, усувають пригніченість, загальмованість (при ЗПР), гіперактивність (СДУГ), зменшують невротичний компонент при енур...